FV226 Contradictious
FV226 Contradictious, britský těžký tank úrovně VIII, je dvouhlavňové vozidlo se zcela novou střeleckou mechanikou odlišnou od mechanizmů používaných na sovětských dvouhlavňových těžkých vozech a TS-54, jediném zástupci těchto vozidel v USA. Nejprve si ale povíme o nové mechanice tohoto tanku. 🙂
Nová mechanika: Selektivní režimy střelby
Na rozdíl od svých sovětských a amerických protějšků mají britské dvouhlavňové těžké děla dva režimy střelby: Single Fire a Salvo Fire. Mezi režimy můžete kdykoli přepínat stisknutím „X“ (u FV226 Contradictious to trvá 2 sekundy). Přepínání mezi režimy střelby neresetuje ani nezastavuje nabíjení děla a lze jej provádět za pohybu. Když jsou děla v režimu Single Fire, střílí střídavě (začínaje levým dělem). V tomto režimu můžete střílet z děla až poté, co se druhá plně nabije! Zaměřovací kříž je vždy srovnán s hlavní, která má střílet jako další.
V režimu Salvy se sníží maximální rychlost tanku a rychlost otáčení věže, dělům trvá déle, než plně doměří, a přesnost je nižší než v režimu Single, ale stabilizace se drasticky zlepší, jednorázové poškození je (samozřejmě) zdvojnásobené a DPM zůstane stejné. Kromě dvojitých děl je to starý dobrý britský těžký tank se slušnou pohyblivostí, dobrým čelním pančířem, vynikajícím sklopení děla (-10°) a rychlým časem zamíření v režimu Single Fire (1,8 s). Základní doba opětovného nabití 11 sekund je zdvojnásobena v režimu Salvo Fire, kde tank může způsobit poškození průměrně 720 HP na jednu salvu.
Objekt Kust
Object Kust (vyslovuje se „koost“) je sovětský odstřelovací stíhač tanků VIII. tieru s hydropneumatickým odpružením. Celková koncepce tohoto vozidla je velmi blízká konceptu švédských TD vyššího tieru: Cestovní režim je pro pohyb a Obléhací režim je pro střelbu. Hlavním charakteristickým rysem tohoto stíhače je jeho 130 mm dělo, které způsobí v průměru poškození 550 HP na výstřel a má vynikající průbojnost pancíře (279 mm standardní a 320 mm speciální.)
Přední pancéřová deska je tlustá a šikmá, a i když má protivník dělo vysoké ráže, bude muset mířit na slabá místa – střílet jen na siluetu vozidla nebude stačit. To dává tomuto tanku čas důkladně zamířit a potrestat nepřítele.
Objekt 265T
Dalším novým účastníkem Supertestu je Object 265T, sovětský těžký tank IX. tieru. Dodává se s rozpoznatelnou, ale vynikající funkcí – zpětným automatickým nabíjením. Mobilita tohoto tanku (s maximální rychlostí 35 km/h a rychlostí vzad 14 km/h) je na svou třídu dostačující a umožňuje mu poměrně rychle zajistit klíčové pozice na bojišti.
Objekt 265T se svou zadní věží a silným čelním a bočním pancéřováním skvěle drží pozice a tlačí přední linii. Jeho 122 mm dělo, vybavené tříhranným reverzním automatickým nabíjecím systémem, působí poškození 390 HP na výstřel. Čas zaměření je 2,7 sekundy a doba plného nabití zásobníku je 42 sekund. Je vysoká šance, že se toto vozidlo objeví jako letošní dárek ve vánoční operaci (jako Patton tank minulý rok).
Gabler’s Destroyer
Jako poslední z dnešních novinek tady je Gabler’s Destroyer, britský lehký tank V. úrovně s automatickým nabíjecím systémem, který je na své úrovni jedinečný. S rychlým jednosekundovým nabitím mezi výstřely a průměrným poškozením 75 HP na výstřel je efektivní v bitvách proti jiným vozidlům V. úrovně.
Vysoký výkon tohoto tanku mu umožňuje vyniknout v roli průzkumníka, protože se může pochlubit maximální rychlostí 65 km/h a rychlostí vzad 25 km/h. Jeho nadprůměrná velikost na lehký tank a relativně nízké DPM však znamenají, že se nejlépe hodí jako podpůrné vozidlo.